Współdzielenie zdjęć ślubnych na Instagramie

Popularność kanałów Social Media rośnie w ekspresowym tempie. Dlaczego więc nie wykorzystywać ich w praktyczny sposób podczas wesela? Dziś podpowiadamy, jak za pomocą Instagrama zebrać fotorelację z najważniejszego dla Was dnia.

instagram ślubny hashtag

Z pewnością macie wynajętego profesjonalnego fotografa, który zadba, abyście mieli piękną pamiątkę ślubną na długie lata. Fotograf nie może być jednak obecny wszędzie, ale Wasi goście TAK! :) Jedni są blisko Was, inni blisko rodziny, jeszcze inni są królami parkietu. Dlaczego więc nie zbierać wszystkich niesamowitych momentów, w których uczestniczą?

Do tej pory bywało tak: goście robią zdjęcia własnymi aparatami, Para Młoda dopytywała się o zdjęcia po weselu, otrzymywała informację zwrotną: „Tak, oczywiście – wyślemy Wam zdjęcia na maila” i na tym koniec. Przy odrobinie szczęścia wujek Kazik wysyła zdjęcia po trzeciej prośbie Państwa Młodych. ;)

Takiemu rozwiązaniu mówimy stanowcze nie i spieszymy z  podpowiedzią, jak zebrać zdjęcia od Waszych gości w ekspresowym tempie, już w trakcie trwania wesela. Do dzieła!

Wszystko czego potrzebujecie do zebrania fotorelacji z Waszego wesela to:

1. Zainstalowana aplikacja Instagram ( na Waszym telefonie oraz telefonach przynajmniej kliku gości weselnych)

2. Unikalny #hashtag, którym podzielicie się z Waszymi gośćmi, np. #WeselePanstwaKowalskich (jeśli nie macie pomysłu na unikalny hashtag, skorzystajcie z narzędzia, które stworzy je za Was, np. WeddingHashtagWall)

Każdy z gości, który zrobi zdjęcie swoim smartfonem, będzie mógł dodać je na Instagramie z Waszym unikalnym hastagiem – w ten sposób na bieżąco i w jednym miejscu zbierane będą zdjęcia z Waszego wesela!

Na tym możecie poprzestać, jeśli jednak chcecie, aby zdjęcia opublikowane z Waszym unikalnym hashtagiem automatycznie zapisały się na Waszym dysku, skorzystajcie z aplikacji IFTTT (If This… Than That…). Narzędzie łączy dwie wybrane przez Was aplikacje i wykonuje wskazaną czynność. Wystarczy zalogować się i wybrać odpowiednią opcję, która Was interesuje, a którą aplikacja ma wykonać. Przykład polecania dla aplikacji: Jeśli ktoś doda na Instagramie zdjęcie z unikalnym hashtagiem, to zapisz zdjęcia w  moim Dropboxie” (lub wyślij mailem na Gmail, opublikuj w galerii na Facebooku… i wiele więcej opcji do wyboru)

aplikacja ifttt

No dobrze, instrukcja już jest, ale jak poinformować gości o Waszym unikalnym #hashtagu? Opcji macie conajmniej kilka:

  • Napiszcie Wasz hashtag w zaproszeniu ślubnym
  • Udostępnijcie go na Waszej stronie internetowej
  • Stwórzcie plakat, który umieścicie w widocznym miejscu na sali weselnej
  • Stwórzcie wizytówki z hashtagiem, które rozstawicie na stołach weselnych

O takim dodatku możecie pomyśleć już na etapie zamawiania papeterii ślubnej – firma, którą wybierzecie do projektowania zaproszeń z pewnością przygotuje dla Was również piękne, spójne z całością materiały, z informacją o ślubnym, instagramowym hashtagu.

Zainspirujcie się! :)

zdjęcia z wesela na instagramie

zdjęcia z wesela na instagramie

zdjęcia ślubne instagram

zdjęcia ślubne instagram

źródła zdjęć: 1/2/3/4

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Możesz również użyć znaczników HTML

Bądźmy w kontakcie
Na Facebooku

Na Instagramie