Organizacja wesela – sprawy do załatwienia 9-6 miesięcy przed ślubem

Witajcie! Tym wpisem kontynuujemy ciąg artykułów na temat zadań przedślubnych, o których nie możecie zapomnień. Dobrze zaplanowane i zrealizowane w czasie zadania pozwolą Wam przejść przez proces przygotowań z radością i bez zbędnego stresu. :)

Co załatwić pół roku przed śluben

Do tej pory mogliście przeczytać:

–> Organizacja ślubu i wesela: co załatwić 12 miesięcy przed ślubem?

Dziś podpowiadamy, jakie kluczowe sprawy są do załatwienia na 9-6 miesięcy przed TYM najważniejszym dla Was dniem.

  1. Zapiszcie się oraz uczestniczcie w naukach przedmałżeńskich

Wiele par odkłada ten obowiązek na ostatnią chwilę – nie warto. Po co się stresować przed samym ślubem? Jedno jest pewnie, nie ważne czy wybierzecie standardową formę i cykliczne spotkania w Waszych parafiach co 1-2 tygodnie, czy też krótsze, weekendowe wersje nauk, na nie trzeba poświęcić czas! Jeśli Wasz ślub jest za 9-6 miesięcy, to odpowiednia pora, aby zainteresować się terminami nauk w Waszej miejscowości.

2. Wybierzcie fotografa

Jeśli jeszcze nie macie „zaklepanego” terminu, nadróbcie to koniecznie! Wprawdzie ofert usług fotograficznych jest na rynku bardzo dużo, jednak Ci najlepsi mają zarezerwowane terminy wiele miesięcy wprzód. 9 miesięcy przed ślubem, to idealny czas, aby przejrzeć portfolia i podpisać umowę z wybranym fotografem. (Na co zwracać uwagę wybierając fotografa na ślub, napiszemy niebawem) 

3. Wybierzcie operatora wideo

Z operatorami kamer kwestia wygląda podobnie, jak w przypadku fotografa ślubnego. Nie czekajcie do ostatniej chwili z zarezerwowaniem terminu. Warto już teraz przeglądać portfolia, zbierać wyceny i porównywać oferty. Zalecamy też umówienie się na spotkanie osobiste przed podpisaniem umowy – poznajcie się, ustalcie szczegóły, a przede wszystkim oceńcie, czy czujcie, że jesteście w stanie się dogadać. Dzięki spotkaniu ocenicie, czy kamerzysta rozumie Wasze potrzeby i jest otwarty na Wasze sugestie, w końcu to osoba, która spędzi przy Was praktycznie cały dzień zaślubin. ;)

4. Czas na suknię ślubną!

Tak, to ten moment! :) Pan Młody może jeszcze chwilę poczekać, za to Ty odwiedzaj salony, przymierzaj i ciesz się tą chwilą! Pamiętaj, że większość salonów i projektantów oferuje szycie sukni na miarę – na to potrzebny jest czas. Wybór tej jedynej kreacji, zebranie miary, uszycie sukni, jedna do trzech poprawek… 9-6 miesięcy przed ślubem, to odpowiedni moment na wybór i zakup wymarzonej kreacji.

Oczywiście sytuacja wygląda nieco inaczej jeśli masz zaprzyjaźnioną krawcową, lub korzystasz z usług wypożyczalni. Niemniej jednak sugerujemy nie odkładanie decyzji na ostatnią chwilę – unikniesz niepotrzebnych nerwów. :)

5. Zamówcie samochód do ślubu

To kolejna rzecz, którą warto załatwić wcześniej, tym bardziej jeśli planujecie niestandardowy transport, np. samochód w stylu retro. Oferty takich aut są ograniczone, jeśli więc data Waszego ślubu przypada na popularne miesiące (czerwiec-wrzesień), zamówicie auto odpowiednio wcześniej.

 

organizacja wesela 6 miesięcy przed ślubem

fot. Dawn Alexandra Photography

 

Na koniec:

–> Sprawdźcie, czy zrobiliście już wszystko z poprzedniej listy spraw do załatwienia na 12 miesięcy przed ślubem. 

–> Checklista wszystkich spraw do załatwienia przed ślubem jest do pobrania na TEJ stronie. 

Powodzenia!

 

 

 

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany

Możesz również użyć znaczników HTML

Bądźmy w kontakcie
Na Facebooku

Na Instagramie